Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Szkoła Polska Argenteuil zostało zalożone w okresie międzywojennym a dokładnie w 1936 roku przez polskich emigrantów na potrzeby ich dzieci.

Na okres okupacji do 1944 zawieszono dzialalność szkoły.

Po 1945 roku owocem wielkich starań naszych emigrantów Stowarzyszenie otrzymało od Akademii Francuskiej etat nauczyciela języka polskiego jak również lokale w obiektach szkóła francuskich, gdzie odbywały się lekcje dla dzieci.

Członkowie Stowarzyszenia oraz rodzice dzieci uczeszczających na lekcje języka polskiego krzewili kulturę naszej ojczyzny organizując różne spotkania, bale, wycieczki ( również do Polski) a także wysyłając na letnie kursy nauki w Polsce.

W roku 1974 polączono dwa Stowarzyszenia i stworzono Stowarzyszenie Argenteuil – Sartrouville.

Równocześnie z działalnością stowarzyszenia Szkoły Polskiej powstała grupa folklorystyczna mlodzieży Wici, która działa do dnia dzisiejszego.

Masz 15 lat lub więcej i jesteś zainteresowany polskimi tańcami folklorystycznymi ? Zespół WICI, ktόry składa się aktualnie z piętnastu tancerzy w przełomie wiekowym 15-27 lat, zaprasza do skontaktowania się z przedstawicielami zarządu na stronie internetowej www.wici-asso.fr w rubryce « Contact ».

 

Strona internetowa : www.wici-asso.fr

Facebook : Ensemble Folklorique Polonais WICI

Kontakt : contactwici@gmail.com

Vous avez 15 ans et plus et vous êtes intéressés par les danses folkloriques polonaises ? Le groupe WICI, qui compte actuellement une quinzaine de danseurs âgés de 15 à 27 ans, vous invite à le rejoindre en prenant contact avec son comité via le site internet www.wici-asso.fr, rubrique « Contact ».

 

Site internet : www.wici-asso.fr

Facebook : Ensemble Folklorique Polonais WICI

Contact : contactwici@gmail.com

 

Reklama

Fundacja Edukacja dla Demokracji

„Działalność szkoły jest wspierana przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach projektu Szkoła.PL współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”. 

Znalezione obrazy dla zapytania LOGO SENATU

PS

Projekt jest współfinansowany
ze środków otrzymanych
od Ministerstwa Spraw
Zagranicznych w ramach
konkursu „Współpraca z Polonią
i Polakami za granicą w 2015 r.”