Tance folklorystyczne

 

Motylki

 

 

Od ponad 30 lat ,lekcje nauki naszych ,narodowych tańców folklorystycznych ,dla dzieci od 3 do 14 lat są prowadzone przez dawnych członków i tancerzy Grupy Folklorystycznej WICI z ARGENTEUIL. Od 4 lat są to Pani Karine Kaleta i Isabelle Dudziak. Bogata i żywa w kolory,tradycja naszego folkloru, jest w ten sposób przekazywana z pokolenia na pokolenie. Podczas prób do tańców ,dzieci poznają i uczą się takich tańców jak:”Krakowiak ,Mazur ,TROJAK czy Góral ”.Swoje umiejętności mogą potem zaprezentować na corocznej „gwiazdce „organizowanej przez Szkole Polska. Zapraszane są również na różne uroczystości i wydarzenia aby uświetnić swoja obecnością spotkania polonijne.

Taneczna,grupa dziecięca „Motylki”,która działa przy Stowarzyszeniu APE Argenteuil z roku na rok powiększa się o nowych tancerzy i na dzień dzisiejszy liczy ponad 50 dzieci.

 

Depuis de nombreuses années, des cours d’initiation aux danses folkloriques polonaises sont donnés aux enfants de 3 ans à 12 ans par d'anciens membres de l’Ensemble Folklorique Polonais WICI d’Argenteuil. A travers différentes danses : Krakowiak, Trojak, Mazur, Goral; les enfants répètent régulièrement et sont fiers de représenter les danses traditionnelles de la Pologne lors du spectacle de noël en janvier organisé par les parents d’élèves de culture polonaise. Les traditions de notre folklore vivant et riche en couleur sont ainsi transmises de génération en génération.

 

 

 

 

 

Nasze proby :

               

nasze prezentzacje :) 

 

 

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Fundacja Edukacja dla Demokracji

„Działalność szkoły jest wspierana przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach projektu Szkoła.PL współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”. 

Znalezione obrazy dla zapytania LOGO SENATUPrzedsięwzięcie jest współfinansowane przez SWP ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą

PS

Projekt jest współfinansowany
ze środków otrzymanych
od Ministerstwa Spraw
Zagranicznych w ramach
konkursu „Współpraca z Polonią
i Polakami za granicą w 2015 r.”