Kosciol Swietej Bernadetty w Argenteuil

Msze swiete z udzialem wiernych od 3 listopadasa anulowane do odwolania !!!

 

https://www.facebook.com/Parafia-Polska-przy-Kosciele-Sw-Bernadetty-w-Ar...

 

 

 

Parafia Świętej Bernadetty w Argenteuil
290 Avenue Jean Jaures 95100 Argenteuil
MSZE SWIETE:

 

Podczas całego roku o godzinie  9h00 i 10h 30 

 

Bal Wszystkich Świętych w Argenteuil

Znalezione obrazy dla zapytania ogloszenia obrazki

Uwaga !!!!!  Oto wytyczne od straży pożarnej  w sprawie parkowania na terenie kościoła ,do wprowadzenia ze skutkiem natychmiastowym . Od soboty 24 maja  ze względu na bezpieczeństwo wszystkich  ,będzie obowiązywał  całkowity zakaz parkowania samochodów na tzw .drodze ewakuacyjnej !!! Jest to "aleja" wiodąca od bramy aż do drzwi kościoła .Powinny również być dwa miejsca wolne dla osób niepełnosprawnych .Na tych miejscach  mogą jedynie parkować osoby posiadające kartę inwalidzka . Dziękujemy za zrozumienie i zastosowanie się do nowych wytycznych 

 

Dziekujemy wszystkim za pomoc i udzial w pikniku charytatywnym na rzecz naszej parafii .Fotorelacja z tego wspanialego wydarzenia znajduje sie na portalu ifrancja .W ystarczy kliknac w link :https://www.ifrancja.fr/iportal/2-rodzinny-piknik-majowkowy-w-argenteuil...

 

JASEŁKA, GWIAZDKA SZKOLNA, POKAZ TAŃCÓW ORAZ FINAŁ WOŚP W ARGENTEUIL WE FRANCJI

13 stycznia 2019 roku na sali Jean Vilar w Argenteuil we Francji odbyły się jasełka, gwiazdka szkolna oraz pokaz tańców folklorystycznych w wykonaniu grupy dziecięcej „Motylki” oraz młodzieżowej grupy „Wici”.

Do wszystkich dzieci przyszedł także Święty Mikołaj.

Wśród zebranych byli obecni wolontariusze 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Publiczność dopisała i sala była wypełniona po brzegi . W sumie zgromadziło się około 500 osób - Polonii zamieszkującej region podparyski.

Organizatorem tej wspanialej imprezy była szkoła polska im.Marii Curie-Skłodowskiej w Argenteuil we Francji działająca przy Stowarzyszeniu APE Argenteuil.

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

https://www.ifrancja.fr/iportal/jaselka-i-gwiazdka-szkolna-wosp-w-argent...

BAL WSZYSTKICH SWIETYCH 

1 listopada 2018 r., w święto Wszystkich Świętych, w kościele Świętej Bernadety w Argenteuil odbył się po raz pierwszy bal Wszystkich Świętych. Było to niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło 37 dzieci. W cudownych, kolorowych kostiumach do kościoła weszli nasi najmłodsi parafianie ze słowami piosenki: „Taki duży, taki mały, może świętym być…” Podczas prezentacji przed wiernymi poznaliśmy m.in.: św. Mikołaja, św. Jana Pawła II, św. Barbarę, św. Królową Jadwigę, św. Klarę, św. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Pawła, św. Piotra, św. Antoniego w kilku odsłonach, św. Franciszka, św. Weronikę, św. Bernadetę, św. Siostrę Faustynę, Matkę Bożą, św. Józefa, Archanioła Gabriela, Aniołów Stróżów i wielu, wielu innych. Była to odpowiedź na pogańskie święto Halloween, które nie dość że nie ma nic wspólnego z naszą wiarą to celebruje śmierć. Nasze dzieci pokazały wszystkim jak piękna może być nasza tradycja i że istotą naszej wiary jest życie wieczne i to właśnie ono w tym dniu było świętowane.
Po Mszy Świętej głosami parafian i jury zostali wyłonieni laureaci konkursu w kategorii najlepszego stroju. Wszystkie dzieci bez wyjątku otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz obrazki z aniołem stróżem, a następnie zostały zaproszone na mini-poczęstunek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ta tradycja na stałe zostanie włączona do corocznych obchodów i będzie przykładem i wzorem dla innych parafii, na ciekawe świętowanie 1 listopada .
 
A oto oficjalne wyniki konkursu:
laureaci jury
1 miejsce Théo Biłas jako Jan Paweł II,
2 miejsce Lena Szczech jako Matka Teresa z Kalkuty,
3 miejsce Amelia Skowrońska jako Święta Faustyna,
wyróżnienia jury
Kacper Ruszała jako Święty Antoni,
Philippe Cieślak jako Jan Paweł II,
Wiktoria Kudła jako Święta Klara.
 
W wyniku głosowania parafian pierwsze miejsce zdobył Gracjan Kapusta jako Święty Mikołaj

Znalezione obrazy dla zapytania BAL WSZYSTKICH SWIETYCH ARGENTEUIL

Znalezione obrazy dla zapytania BAL WSZYSTKICH SWIETYCH ARGENTEUIL

Majowkowy piknik rodzinny 27 maja 2018 roku

 W niedziele 27 maja w Argenteuil(95) odbył się majówkowy piknik rodzinny ,którego gościem specjalnym był polski piosenkarz Michał Kwiatkowski ,mieszkający i tworzący we Francji .

Przypadający na ten termin we Francji Dzień Matki był świetną okazja do zgromadzenia całych rodzin i ich znajomych aby wspólnie spędzić czas ,zjeść kiełbaskę z grilla,frytki ,ciasto czy inne polskie smakołyki .Cały zysk z pikniku zasilił szczytny cel jakim jest planowana wymiana wszystkich ławek w tutejszym kościele .

Pogoda dopisała i wszyscy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.Rodzice brali udział w konkursie przeciągania liny ,wyścigu w workach ,licytacjach ,loterii a co niektórzy nawet dali się namówić na zrobienie fantazyjnych makijaży na twarzy. Na dzieciaki natomiast czekał wesoły klaun(mokry do szpiku kości ,po obrzuceniu balonami napełnionymi woda ),loteria ,atelier paznokci ,makijaży tatuaży ,wata cukrowa ,piłkarzyki i wiele ,wiele innych.

Jak przystało na święto matki ,każda rodzicielka została obdarowana czerwona różą ,a gość specjalny -Michał KWIATKOWSKI zaśpiewał dla wszystkich mam piosenkę ,pod tym samym tytułem .Wszyscy świetnie się bawili.

Autor:Ruszała Małgorzata 

 

 

Pierwsza Komunia Święta w Argenteuil
dodano 13 maja 2018
„Tak czekałam na te chwile, byś usłyszał głos mój Panie,
W sercu mam radości tyle, miłość Twa przepełnia mnie ...”

W chłodny niedzielny poranek 13 maja w Argenteuil gorące i rozpromienione, serca dzieci oczekujących na przyjęcia Pana Jezusa, rozgrzewały dygocących z zimna rodziców i przybyłych gości. Albowiem w tym dniu siedemnaścioro dzieci po raz pierwszy przyjęło Komunię Świętą oraz dwadzieścioro troje świętowało pierwszą rocznicę tego sakramentu. Cała liturgia przebiegała niezwykle uroczyście i dostojnie: wszystkie dzieci bez wyjątku (chociaż na próbach bywało różnie) słuchały uważnie słów swojego duszpasterza, ks. Antoniego Ptaszkowskiego SChr i aktywnie uczestniczyły we Mszy Świętej. Każdy obecny w kościele z pewnością zapamięta pięknie zaśpiewane słowa pieśni: „Pierwsza Komunia święta ten dzień każdy z nas pamięta,dusza czysta jak lilija a w niej święty Bóg…” Uśmiechy na twarzy oraz poruszenie wywołały słowa kapłana gdy oznajmił dzieciom, że w tym szczególnym dniu przybyli do nich niezwykli goście – aniołowie: rzeczywiście niektóre dzieci dosłownie oglądnęły się za siebie, żeby moc je zobaczyć. Niestety te nie przybrały postaci ziemskiej i jak zawsze pozostały niewidoczne i dyskretne.
Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców z ust ks. proboszcza. Podziękował on wszystkim rodzicielom za ich trud, poświęcenie, przyprowadzanie na lekcje religii, uczenie mowy polskiej, jak również wychowanie w wierze katolickiej i duchu polskości. Padło przy tym jedno bardzo ważne przypomnienie dotyczące obowiązku wychowywania dzieci: ks. Antoni wyjaśnił, iż na katechezie i lekcjach języka polskiego młodej latorośli zostaje jedynie wskazana wąska ścieżka, lecz to rodzice są odpowiedzialni za kontynuowanie tej drogi tak, aby stała się autostradą do nieba; że to rodzina jest fundamentem, na którym można budować ‘wieżowce’. Bez solidnej podstawy walą się nawet najsolidniejsze i najpiękniejsze budynki, dlatego to przypomnienie adresowane do rodziców jest nieustannie aktualne, że w dobie ciągłej pogoni za pieniądzem i pomimo braku czasu trzeba umieć zatrzymać się, zastanowić, by dokonać odróżnienia rzeczy ważnych od mniej ważnych. To rodzice, jako reprezentanci Pana Boga na ziemi dla swoich pociech, staną kiedyś przed Jego obliczem, by odpowiedzieć za ich wychowanie – kontynuował i puentował duszpasterz. My, parafianie, ze swojej strony składamy najserdeczniejsze podziękowania ks. Antoniemu za trud, wysiłek włożony w przygotowanie dzieci do sakramentu Eucharystii, jak również za uśmiech, cierpliwość i ciągłe wsparcie na lekcjach religii.

Małgorzata Ruszała

fot. Sławomir Janicki

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Fundacja Edukacja dla Demokracji

„Działalność szkoły jest wspierana przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach projektu Szkoła.PL współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”. 

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez SWP ze środków otrzymanych od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą w 2020 roku

PS

Projekt jest współfinansowany
ze środków otrzymanych
od Ministerstwa Spraw
Zagranicznych w ramach
konkursu „Współpraca z Polonią
i Polakami za granicą w 2015 r.”