Kosciol Swietej Bernadetty w Argenteuil

 

Parafia Świętej Bernadetty w Argenteuil
290 Avenue Jean Jaures 95100 Argenteuil
MSZE SWIETE:
Podczas całego roku o godzinie 10h i 11h30 w kaplicy w Sartrouville

Uwaga!!!!! W zwiazku z remontem domu parafialnego w Sartrouville,msze swiete sa odwolane do zakonczenia prac remontowych!!!!! MSZE  SWIETE NIEDZIELNE O GODZINIE 9H00 I 10H30 W KOSCIELE SWIETEJ BERNADETTY W ARGENTEUIL 

Majowkowy piknik rodzinny 27 maja 2018 roku

 W niedziele 27 maja w Argenteuil(95) odbył się majówkowy piknik rodzinny ,którego gościem specjalnym był polski piosenkarz Michał Kwiatkowski ,mieszkający i tworzący we Francji .

Przypadający na ten termin we Francji Dzień Matki był świetną okazja do zgromadzenia całych rodzin i ich znajomych aby wspólnie spędzić czas ,zjeść kiełbaskę z grilla,frytki ,ciasto czy inne polskie smakołyki .Cały zysk z pikniku zasilił szczytny cel jakim jest planowana wymiana wszystkich ławek w tutejszym kościele .

Pogoda dopisała i wszyscy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.Rodzice brali udział w konkursie przeciągania liny ,wyścigu w workach ,licytacjach ,loterii a co niektórzy nawet dali się namówić na zrobienie fantazyjnych makijaży na twarzy. Na dzieciaki natomiast czekał wesoły klaun(mokry do szpiku kości ,po obrzuceniu balonami napełnionymi woda ),loteria ,atelier paznokci ,makijaży tatuaży ,wata cukrowa ,piłkarzyki i wiele ,wiele innych.

Jak przystało na święto matki ,każda rodzicielka została obdarowana czerwona różą ,a gość specjalny -Michał KWIATKOWSKI zaśpiewał dla wszystkich mam piosenkę ,pod tym samym tytułem .Wszyscy świetnie się bawili.

Autor:Ruszała Małgorzata 

Zdjęcie użytkownika Monika Kulig.Zdjęcie użytkownika Monika Kulig.Zdjęcie użytkownika Monika Kulig.Zdjęcie użytkownika Monika Kulig.Zdjęcie użytkownika Monika Kulig.Zdjęcie użytkownika Monika Kulig.Zdjęcie użytkownika Anna Matysiak.Zdjęcie użytkownika Anna Matysiak.Zdjęcie użytkownika Anna Matysiak.Zdjęcie użytkownika Anna Matysiak.Zdjęcie użytkownika Malgorzata Ruszala.Zdjęcie użytkownika Malgorzata Ruszala.Zdjęcie użytkownika Malgorzata Ruszala.

Pierwsza Komunia Święta w Argenteuil
dodano 13 maja 2018
„Tak czekałam na te chwile, byś usłyszał głos mój Panie,
W sercu mam radości tyle, miłość Twa przepełnia mnie ...”

W chłodny niedzielny poranek 13 maja w Argenteuil gorące i rozpromienione, serca dzieci oczekujących na przyjęcia Pana Jezusa, rozgrzewały dygocących z zimna rodziców i przybyłych gości. Albowiem w tym dniu siedemnaścioro dzieci po raz pierwszy przyjęło Komunię Świętą oraz dwadzieścioro troje świętowało pierwszą rocznicę tego sakramentu. Cała liturgia przebiegała niezwykle uroczyście i dostojnie: wszystkie dzieci bez wyjątku (chociaż na próbach bywało różnie) słuchały uważnie słów swojego duszpasterza, ks. Antoniego Ptaszkowskiego SChr i aktywnie uczestniczyły we Mszy Świętej. Każdy obecny w kościele z pewnością zapamięta pięknie zaśpiewane słowa pieśni: „Pierwsza Komunia święta ten dzień każdy z nas pamięta,dusza czysta jak lilija a w niej święty Bóg…” Uśmiechy na twarzy oraz poruszenie wywołały słowa kapłana gdy oznajmił dzieciom, że w tym szczególnym dniu przybyli do nich niezwykli goście – aniołowie: rzeczywiście niektóre dzieci dosłownie oglądnęły się za siebie, żeby moc je zobaczyć. Niestety te nie przybrały postaci ziemskiej i jak zawsze pozostały niewidoczne i dyskretne.
Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców z ust ks. proboszcza. Podziękował on wszystkim rodzicielom za ich trud, poświęcenie, przyprowadzanie na lekcje religii, uczenie mowy polskiej, jak również wychowanie w wierze katolickiej i duchu polskości. Padło przy tym jedno bardzo ważne przypomnienie dotyczące obowiązku wychowywania dzieci: ks. Antoni wyjaśnił, iż na katechezie i lekcjach języka polskiego młodej latorośli zostaje jedynie wskazana wąska ścieżka, lecz to rodzice są odpowiedzialni za kontynuowanie tej drogi tak, aby stała się autostradą do nieba; że to rodzina jest fundamentem, na którym można budować ‘wieżowce’. Bez solidnej podstawy walą się nawet najsolidniejsze i najpiękniejsze budynki, dlatego to przypomnienie adresowane do rodziców jest nieustannie aktualne, że w dobie ciągłej pogoni za pieniądzem i pomimo braku czasu trzeba umieć zatrzymać się, zastanowić, by dokonać odróżnienia rzeczy ważnych od mniej ważnych. To rodzice, jako reprezentanci Pana Boga na ziemi dla swoich pociech, staną kiedyś przed Jego obliczem, by odpowiedzieć za ich wychowanie – kontynuował i puentował duszpasterz. My, parafianie, ze swojej strony składamy najserdeczniejsze podziękowania ks. Antoniemu za trud, wysiłek włożony w przygotowanie dzieci do sakramentu Eucharystii, jak również za uśmiech, cierpliwość i ciągłe wsparcie na lekcjach religii.

Małgorzata Ruszała

fot. Sławomir Janicki

 

Zdjęcie użytkownika Malgorzata Ruszala.Zdjęcie użytkownika Malgorzata Ruszala.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania ogloszenia dla parafian obrazki

 

Reklama

Fundacja Edukacja dla Demokracji

„Działalność szkoły jest wspierana przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach projektu Szkoła.PL współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą”. 

Znalezione obrazy dla zapytania LOGO SENATU

PS

Projekt jest współfinansowany
ze środków otrzymanych
od Ministerstwa Spraw
Zagranicznych w ramach
konkursu „Współpraca z Polonią
i Polakami za granicą w 2015 r.”