Tańce folklorystyczne Motylki

Od ponad 30 lat, lekcje nauki naszych, narodowych tańców folklorystycznych, dla dzieci od 3 do 14 lat są prowadzone przez dawnych członków i tancerzy Grupy Folklorystycznej WICI z Argenteuil. Od maja 2014, grupa dziecięca nosi oficjalnie nazwę “Motylki”.

Bogata i żywa w kolory, tradycja naszego folkloru, jest w ten sposób przekazywana z pokolenia na pokolenie. Podczas prób do tańców, dzieci poznają i uczą się takich tańców jak: ”Krakowiak, Mazur, Trojak czy Góral”. Swoje umiejętności mogą potem zaprezentować na corocznej “gwiazdce” organizowanej przez Szkołę Polską. Zapraszane są również na różne uroczystości i wydarzenia aby uświetnić swoją obecnością spotkania polonijne.

Taneczna,grupa dziecięca „Motylki”,która działa przy Stowarzyszeniu APE Argenteuil z roku na rok powiększa się o nowych tancerzy i na dzień dzisiejszy liczy ponad 50 dzieci.

Instruktorzy tańca : Karine KALETA i Isabelle DUDZIAK

Próby do tańców odbywają się  od października do stycznia, w niedzielę, pod adresem : Salle Rino Della Negra, 9 rue de Gode w Argenteuil

Karty zapisów

Karty zapisów można pobrać klikając

Następnie plik należy wydrukować, wypełnić i wysłać e-mailowo lub dostarczyć osobiście instruktorom tańca

Kontakt

Isabelle DUDZIAK (Instruktor tańca)
Telefon : 06 14 29 17 32
Mail : isabelle.dudziak@wanadoo.fr


Dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023 :

Wsparcie działalności Dziecięcej Folklorystycznej grupy tanecznej „Motylki” działającej przy stowarzyszeniu APE DE CULTURE POLONAISE w Argenteuil we Francji
Kwotę dotacji 2500 zl PLNGrupy Folklorystycznej WICI

Polski Zespół Folklorystyczny „Wici” jest stowarzyszeniem społeczno-kulturalnym utworzonym w 1928 r. w Polsce przez młodzież chłopską. Zespół pojawił się we Francji i w niektórych innych krajach europejskich w latach pięćdziesiątych poprzez polską emigrację.
Dzisiaj  WICI utrwala przez pokolenia polskie tradycje poprzez pieśni, tańce ludowe oraz stroje ludowe z różnych regionów Polski. 
Nasze stowarzyszenie liczy około 15 tancerzy w wieku od 14 do 26 lat, i dumnie reprezentuje swoje pochodzenie. Zaprasza do poznawiania lub odkrywania polskiego folkloru poprzez podróż  po wielkich historycznych województwach, takich jak Pomorze, Wielkopolska, Małopolska, Mazowsze  oraz Śląsk.

https://www.facebook.com/FolklorePolonaisWICI
https://instagram.com/groupe_wici
Kontakt : contactwici@gmail.com


Ostatnie artykuły